Locuitorii mai multor străzi din cartierul Rogerius vor rămâne, miercuri şi joi, fără apă caldă, "pentru remedierea – în garanţie – a unor deficienţe constatate la căminele de termoficare CV 3 şi CV 4.
"Sunt afectaţi consumatorii alimentaţi din punctele termice 105, 110, 111,112,113,114, 116, 117, 118, 120, 124, 128, 131 şi cei cu puncte termice proprii situaţi în zonele Podului, Aleea Sulfinei, Transilvaniei, C.Coposu, Zimbrului, Traian Lalescu, Lacul Roşu, Ştefan cel Mare (inclusiv zona str. Milcovului şi adiacente)", arată un comunicat transmis marţi seară de Termoficare.
Apa caldă va fi întreruptă de miercuri dimineaţă de la ora 8, până joi seară, la ora 20.
"Pentru informaţii suplimentare, clienţii noştri pot suna la dispeceratul de urgenţă TelVerde 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toate reţelele fixe şi mobile)", mai arată documentul Termoficare.