Echipa bihoreană de fotbal CF Bihorul Beiuş a fost învinsă vineri, în deplasare, pe terenul formaţiei Flacăra Făget cu scorul de 3-2, în cadrul etapei a XXI-a din Seria a V-a a Ligii a III-a. Bihorul Beiuş rămâne astfel pe locul trei în clasament, cu şase puncte în urma liderului.

Deşi a evoluat pe terenul unei echipe provenite din partea inferioară a clasamentului, formaţia beiuşeană nu a reuşit să-şi impună jocul şi a cedat la limită, după ce la pauză conducea însă cu 2-0.

Oaspeţii au început bine jocul şi în minutul 21 au izbutit deschiderea scorului, prin Bogman. Cu un minut înainte de finalul primei reprize, CF Bihorul şi-a majorat scorul, după ce a înscris Bode.

Din păcate, pauza nu a fost tocmai un sfetnic bun pentru beiuşeni, care, inexplicabil, în repriza a doua au primit gol după gol, au fost egalaţi şi chiar au pierdut, după ce Gălan de la gazde a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 81.

Cealaltă echipă bihoreană, Unirea Valea lui Mihai, va juca sâmbătă, pe teren propriu, cu liderul ierarhiei, ACS Recaş.

Din disputele de vineri s-a mai remarcat rezultatul de egalitate de la Simeria, precum şi victoria timişorenilor de la Poli II la Sebiş, dar şi succesul reşiţenilor la Arad, în derby-ul "Gloriilor".