Începutul de sezon fotbalistic al primăverii nu a fost fast nici pentru alte două echipe bihorene, nu numai FC Bihor. Astfel, şi grupările care ne reprezintă judeţul în cel de-al treilea eşalon au suferit înfrângeri în prima rundă a returului.

Cu toate că au evoluat pe teren propriu şi erau favoriţi, beiuşenii de la CF Bihorul s-au văzut învinşi la final vineri, în faţa arădenilor de la CS Vladimirescu, care s-au impus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de C. Rus, în minutul 30, şi Cl. Sighete, cu 10 minute înainte de final.

La rândul lor, şi jucătorii de la Unirea Valea lui Mihai au cedat în primul joc din retur, dar în deplasare, la Petroşani, în faţa Jiului.

Unicul gol al disputei din confruntarea din Valea Jiului a fost reuşit de V.Tudorache, în minutul 43.

Tot vineri în Seria a V-a a Ligii a III-a, CFR Simeria s-a impus la limită la Reşiţa, iar FC Timişoara II, acasă, clar, în faţa arădenilor de la Gloria CTP.

Rezultatele şi marcatorii din etapa a XVI-a a Liga a III-a, Seria a V-a, programate vineri:

Jiul Petroşani - Valea lui Mihai 1-0