ERA Shopping Park a anunţat că în perioada 30 septembrie - 6 octombrie, Circul Orlando va da reprezentaţii în parcarea centrului comercial. Circul este condus de Orlando Oprescu, un acrobat în vârstă de doar 24 de ani, ce are în spate patru generaţii de circari şi care a concurat la emisiunea "Românii au talent".

Reprezentaţiile circului constau în acrobaţii la mare înălţime executate de artişti din Statele Unite, Franţa, Cehia şi Anglia, dar şi dresuri de animale. Circul se deplasează la Oradea cu trei elefanţi, patru cămile, şase cai, patru zebre şi patru lame.

Toţi copiii la circ!

Odată cu venirea circului Orlando, ERA Park lansează proiectul "Toţi copiii la circ" în cadrul căruia toţi micuţii cu dizabilităţi îngrijiţi de ONG-uri au acces gratuit la reprezentaţii.

"A fost lansată o invitaţie la circ către toate ONG-urile care au în grijă copii, costurile participării lor la reprezentaţii fiind suportate integral de către ERA Park. Până în prezent şi-au anunţat prezenţa şapte fundaţii care au în grijă peste 120 de copii, iar lista rămâne deschisă pe toată durata vizitei Circului Orlando la Oradea", se anunţă în comunicatul organizatorilor.

În timpul săptămânii, circarii vor da un spectacol pe zi, de la ora 18.30, iar în weekend orădenii vor putea vedea două reprezentaţii, una de la 15.30, iar alta de la 18.30. Un bilet pentru copii costă 25 de lei, iar pentru adulţi 30 de lei.

Târg de locuinţe: Oradea la cheie

Pe de altă parte, reprezentanţii ERA Park anunţă că, în weekend, centrul comercial va găzdui târgul de locuinţe şi decoraţiuni "Oradea la cheie", între orele 10 şi 20. "La târg vor participa dezvoltatori imobiliari (Lucerafărul, Prima şi Europa), cu oferte avantajoase, agenţii imobiliare, brokeri de credite, bănci, companii de asigurări, producători de mobilă, comercianţi cu decoraţiuni interioare şi firme de amenajări interioare", se mai precizează în comunicat.

Potrivit organizatorilor, comercianţii de decoraţiuni interioare vor aduce rame, tablouri, perdele, lenjerii, saltele, perne, covoare, plante de apartament şi de gradină, geamuri termopan, uşi metalice, podele, instalaţii sanitare, porţi de garaj automatizate şi altele.  

Totodată, pe 1 octombrie, între orele 10 şi 20, orădenii pot din nou să admire colecţii de numismatică, bijuterii, decoraţii, medalii, ceasuri şi alte obiecte în cadrul celei de-a treia ediţii a Târgului de Antichităţi.