După Bihorul Beiuş, şi cea de-a doua formaţie bihoreană din liga a III-a la fotbal, Unirea Valea lui Mihai a reuşit să se impună în acest weekend în cadrul etapei a XIII-a din seria a V-a.

La fel cum a reuşit şi CF Bihorul Beiuş, cu o zi mai devreme, sâmbătă şi Unirea Valea lui Mihai a izbutit să-şi adjudece victoria, pe teren propriu, la limită, cu scorul de 1-0, în faţa echipei Naţional Sebiş.

Astfel, echipele bihorene au avut o etapă fastă în acest weekend. În timp ce Bihorul Beiuş a reuşit să îşi adjudece cele trei puncte puse în joc cu FC Timişoara II şi, coroborat cu celelalte rezultate ale etapei, a revenit în fruntea clasamentului, jucătorii de la Unirea Valea lui Mihai şi-au adjudecat trei puncte importante în economia finală a clasamentului care este posibil să conteze foarte mult la final.

Pe de altă parte, derby-ul de la Giarmata, dintre echipa locală Millenium şi ACS Recaş s-a încheiat nedecis, cu scorul de 2-2, gazdele reuşind egalarea în minutul 4 al prelungirilor. Acest rezultat de egalitate a permis beiuşenilor să se distanţeze în fruntea clasamentului la 2 puncte.

Rezultatele şi marcatorii etapei a 13-a din Seria a V-a a Ligii a III-a la fotbal:

Bihorul Beiuş - Timişoara II 1-0