Deşi în principiu are consecinţe pozitive, descentralizarea serviciilor publice se lasă uneori şi cu trăsnăi. Una dintre acestea a fost depistată săptămâna trecută de subprefectul Cristian Bitea, care a aflat că Serviciul de Evidenţă a Persoanei din Beiuş s-a apucat să facă buletine pe localitatea Boga, comuna Pietroasa, iar serviciul similar din Sânmartin buletine pe localitatea Băile Felix, comuna Sânmartin.
Citeşte de ce acestea nu s-au făcut legal, pe www.bihorel.ro!