Formaţia orădeană de fotbal FC Bihor a disputat miercuri un joc amical, pe teren propriu, în compania echipei de liga a IV-a Luceafărul II Oradea, o formaţie formată în mare majoritate din jucători de culoare, proveniţi din Nigeria.

La capătul celor 90 de minute de joc scorul a fost 5-1 pentru FC Bihor, după ce la pauză tabela de marcaj indica scor egal 1-1.

Golurile au fost înscrise de Zs. Lukacs (min. 7), Fl. Pop (min. 56 şi 90), Negrea (min. 68) şi R. Lukacs (min. 85), pentru FC Bihor, respectiv de Kuku, în min 22, pentru Luceafărul II.

Antrenorul echipei FC Bihor, Gheorghe Ghiţ a trimis în teren, în prima repriză, echipa: Sălăjan - Ţoca, Mintaş, Letan Lupu - Sfârlea, Haş, S. Mune - Zs. Lukacs, Ov. Popa şi Nichita.

În partea a doua au evoluat pentru FC Bihor: Sălăjan - Ţoca (min. 74 Cr. Sas), Mintaş, Lupu (min. 83 B. Iancu), V. Petricău - Fl. Pop, Sfârlea (min. 72 G. Mangra), Negrea, Lorincz - Ov. Popa (min. 59 I. Ban) şi Nichita.

Acesta a fost ultimul joc din 2013 pentru echipa FC Bihor. După acest meci, fotbaliştii clubului orădean au intrat în vacanţă.