FC Bihor a avut în mână jocul cu Arieşul Turda din etapa a 21-a din liga secundă. Orădenii au condus cu 2-0, reuşind să marcheze la cele două ocazii pe care le-au avut în prima jumătate de oră de joc.

Elek a deschis scorul, în minutul 22, cu un şut în cros, de la 14 metri lateral dreapta, după care acelaşi jucător a majorat diferenţa după un penalti scos de Filip. După 30 de minute de joc, scorul era 2-0 pentru FC Bihor, dar Arieşul a trecut rapid peste şoc şi a marcat de două ori în două minute, prin acelaşi jucător, Victor Astafei.

În repriza secundă ambele echipe au trecut pe lângă victorie, însă orădenii au rămas în zece jucători, după al doilea cartonaş galben văzut de Tîrcă în această partidă. Era minutul 52, însă şi aşa orădenii au căutat golul victoriei pe care o puteau obţine la şuturile lui Elek şi Filip, ambele întâlnind bara transversală.

FC Bihor - Arieşul Turda 2-2 (2-2)
Au marcat: Elek 22, 29p/Astafei 36, 37

FC Bihor: Fildan - Ţîrca, Muscă, Tînc, S. Tegzeş - F. Pop (50 Iambor), Filip, Bundea, Sorian - Cr. Luca (52 Letan), Elek (73 Lukacs). Antrenor principal: Dan Dobai.

Arieşul: Olteanu - Forika, Bier, Timar (57 S. Szekely), Văsâie - Cucuruzan, E. Stoica (34 Buş), A. Rus, Pintea (83 Moutinho), Cristea - Astafei. Antrenor principal: Marin Tudorache.

Eliminat: Tîrcă 57

Arbitri: Ujhelyi Ludovic (Lugoj) - la centru; Flaviu Damaschin, Dan Gabriel (ambii din Timişoara) - asistenţi; Răzvan Cadar (Arad) - rezervă. Observatori: Traian Marcu (Sibiu), Kanyaro Attila (Târgu Mureş).

Fortuna Covaci - UTA 0-1
CS Otopeni - FC Drobeta 3-0 (la masa verde)
FC Silvania - Jiul Petroşani 3-0 (la masa verde)

13. FC Baia Mare 21
14. Minerul Lupeni 20