Fotbaliştii orădeni ai echipei FC Bihor şi-au continuat marţi seară seria jocurilor amicale din cantonamentul din Italia de la Coccaglio. De această dată, elevii antrenorului Gheorghe Ghiţ au întâlnit formaţia Montichiari Calcio, pe care a reuşit s-o întreacă cu scorul de 2-1, după ce la pauză conduceau cu 1-0.

Primul gol al partidei l-a reuşit Ovidiu Bic, în minutul 35.

După pauză, în minutul 65, Mădălin Popa a dus scorul la 2-0, pentru ca mai apoi italienii să reducă din handicap şi, astfel, rezultatul final să fie 2-1 în favoarea "roş-albaştrilor".

În prima repriză, antrenorul Gheorghe Ghiţ a trimis în teren următoarea echipă: Popescu - Zanardini, Oltean, Petrache, Lupu - Florean, Coroian, Sorian, Diarra - Bic şi Sulea. După pauză au mai intrat: Pogacsics, Ionescu, Matei, Sinik, Fl. Pop, Selagea, Korudjiev, Mărkuş şi Ov. Popa.

În următorul şi ultimul meci din cantonamentul italian, FC Bihor va întâlni joi, de la ora 17, echipa Feralpi Salo.