FC Bihor a disputat vineri cel de-al doilea joc amical din cantonamentul din Antalya (Turcia). Jucătorii orădeni au întâlnit formaţia FC Bukhoro, din prima ligă din Uzbekistan.

Meciul cu echipa uzbecă s-a încheiat cu scorul de 4-1 în favoarea adversarului, după ce la pauză scorul era 2-0, golul orădenilor fiind înscris de Ovidiu Popa, în minutul 60, printr-un şut în colţul lung de la 25 de metri.

Antrenorul Marian Pană a început disputa în formula: Popescu - Coroian, Lazăr, Tînc, Vădrariu - Vasilache, Selagea, Korudjiev, Tîrnăcop - Mărkuş şi Puşcaş. După pauză au mai intrat: Ov. Popa, Bic, Sorian şi M. Popa.

În următorul joc din Turcia, FC Bihor va întâlni duminică formaţia de primă ligă letonă FC Jurmala.