FC Bihor s-a impus clar miercuri seară, în Ungaria, în faţa formaţiei Elore Békéscsaba, cu scorul de 3-0 (0-0), în primul joc amical pe care l-a disputat de la reluarea pregătirilor.

La capătul unui joc bun, în care pe lângă cele trei reuşite, "roş-albaştrii" au ratat şi alte ocazii, orădenii au reuşit să-şi adjudece victoria după ce au marcat prin Mărkuş, în minutul 50, din penalti, Bic în minutul 65 şi Coroian, în minutul 85.

În prima repriză antrenorul Marian Pană a trimis în teren următoarea echipă: Popescu - Fl. Pop, Lazăr, Tânc, Târnacop - Vasilache, Selagea, Korudjiev, Ov. Popa - Cr. Bud şi Puşcaş.

În partea a doua au evoluat: Pogacsics - Zanardini, Şoca, Petrache, Lupu - Sulea (M. Popa), Coroian (Cheţan), Sorian, Bic - Mărkuş şi Hadăr. Cheţan este un tânăr jucător provenit de la juniorii A ai CF Liberty.

Echipa din Békéscsaba a trimis în teren următoarea echipă: Máthé (Scekic) - Tombaye (Mészáros), Lengyel D., Makra, Juhász Gy. (Horváth T.) - Raducu (Balázs), Varga N. (Huszár), Leucuta - Obot (Sipos), Dosso, Randelovic. Antrenor: Dajka László.

În următoarea partidă, FC Bihor va întâlni duminică, tot în Ungaria, echipa Szeged.