Formația FC Bihor și-a aflat marți adversarul din turul V al Cupei României la fotbal. Acesta este echipa Arieșul Turda, formație de ligă a III-a, care în turul IV a trecut de FC Hunedoara, echipă pe care a învins-o cu scorul de 2-0.

Partida este programată pentru marți, 9 septembrie, și se va disputa la Turda, pe terenul echipei mai slab cotate. Jocul va debuta de la ora 16.30, iar în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.

De precizat că acesta este ultimul tur al Cupei României înainte de intrarea în competiţie a echipelor din Liga 1. În total sunt programate 14 meciuri, care reunesc cele 15 echipe calificate din turul IV, plus restul de 13 echipe din Liga a II-a rămase în urmă.

Împerecherea s-a făcut pe criterii geografice, iar echipele din eşaloanele inferioare sau mai slab clasate în sezonul trecut au fost desemnate drept gazde.