Mijlocaşul echipei AEK Atena, Giorgos Katidis, a fost suspendat pe viaţă din toate naţionalele, după ce a făcut salutul nazist la meciul de campionat cu formaţia Veria.Katidis, în vârstă de 20 de ani, fost căpitan al naţionalei under 19 a Greciei, a făcut salutul nazist după ce a înscris în minutul 84 golul victoriei din partida cu Veria, încheiată cu scorul de 2-1 pentru AEK Atena, a anunţat, azi, Gazzetta dello Sport.

Giorgos Katidis, în vârstă de 20 de ani, fost căpitan al naţionalei under 19 a Greciei, a făcut salutul nazist după ce a înscris în minutul 84 golul victoriei din partida cu Veria, încheiată cu scorul de 2-1 pentru AEK Atena.

Fotbalistul elen şi-a cerut scize pe Twitter: "Nu sunt fascist şi nu am vrut ca gestul meu să semnifice ceea ce crede lumea. Nici nu ştiam că acel salut este unul nazist".