Fotbalistul bihorean George Pușcaș a fost sâmbătă eroul formației sale, Genoa. Atacantul a marcat, în minutul 94, golul victoriei în meciul disputat în deplasare în compania formației Benevento.

Astfel, Genoa CFC a câștigat partida cu scorul de 2-1 și, în acest moment, se află pe locul 3 în Serie B.

Celălalt gol al formației Genoa a fost înscris de Massimo Coda în minutul 12. Gazdele au egalat prin Tello, în minutul 58.

Antrenorul echipei Genoa, Alberto Gilardino, l-a trimis în teren pe George Puşcaş, în minutul 70, iar alegerea s-a dovedit inspirată, atacantul român a reușind pe final de meci golul victoriei.

Pe paginile oficiale de Facebook și de Instagram ale formației Genoa au fost publicate fotografii și scurte clipuri cu sărbătoarea jucătorilor și a fanilor, iar aceștia din urmă l-au ovaționat pe atacantul bihorean care le-a adus 3 puncte valoroase.

Un alt fotbalist român, Radu Drăguşin, a fost integralist la Genoa în această partidă.