Cunoscută adeptă a aripii dure din UDMR, fosta şefă de cabinet a Rozaliei Biro pe vremea când aceasta deţinea funcţia de viceprimar al Oradiei, Agota Bokor, a ajuns şefă peste Direcţia Judeţeană de Tineret şi Sport după demisia fostului director Sorin Buhaş.

Baiul nu e neapărat că protejata lui Biro, şi – din câte zic gurile rele – a lui Kelemen Hunor însuşi, nu a practicat niciodată vreun sport, ci că noua şefă e pusă pe segregări pe criterii etnice.

Citeşte ce a ordonat noua şefă a Direcţiei de Sport, pe www.bihorel.ro!