Administraţia Imobiliară orădeană şi-a dat maşinile la "secretizat". La două săptămâni după preluarea celor şase autoturisme Duster, Logan şi Lodgy nou-nouţe, şefii AIO şi-au montat folii negre pe geamuri, ca să nu-i vadă contribuabilii din afară. Înfolierea unui autoturism costă cam 400 lei, aşa că "dotarea" întregului parc auto a fost undeva la 2.400 lei.
Funcţionari sub acoperire: AIO şi-a dat maşinile la "secretizat"
8 Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
felicitari
masinile dupa ora 16 le vedeti prin oras la cumparaturi,doar le parcheaza la ei acasa
Postat 25 Martie 2013, 21:09 de relu
0
0
Raporteaza
oare unde
dupa ora 16 unde sunt parcate masinile ??? sa stie si contribuabilul ! asta nu ar trebui sa fie secret.
Postat 25 Martie 2013, 19:18 de ion
0
0
Raporteaza
Horia
Pai daca prostul de contribuabil plateste...de ce nu...si ce ar fi de fapt atat de secret in activitatea AIO?
Postat 24 Martie 2013, 11:22 de Sima
0
0
Raporteaza
o parere
Treaba cu masinile Duster nu e rea. Aceste masini ar trebui sa tina 10 ani fara probleme,daca au intretinere, care nu e foarte costisitoarte. Model ar trebui sa ia si Politia Nationala,sa renunte la acele Loganuri care acuma sunt praf,si sa cumpere masini Duster 4 x 4 1.5 dci 110 cp.,dotare full. Dar nu la pretul unui ML nou...
Postat 23 Martie 2013, 20:47 de oarecare
0
0
Raporteaza
discriminare
mai bine dadea 50 de lei ( prima << nesimtita >>, dealtfel ) la 48 de angajate de la cresa !!! ar fi fost mult mi bine folositi banii publici astfel decat asa ! d.le primar sunteti in concediu sau banii astia sunt banii de buzunar ai directorului AIO ?
Postat 23 Martie 2013, 19:57 de vlad
0
0
Raporteaza
atentie la neatentie
o intrebare domnilor de la AIO: infolierea geamurilor fata nu e cumva ilegala? din cate stiu acele folii nu-s omologate de catre RAR, ba mai mult, in caz de constatare a contraventiei, se sanctioneaza cu puncte de amenda + retinerea talonului pana la remedierea problemei. acum intrebarea: cine va constata contraventia din randul politiei rutiere? as vrea s-o vad p-asta! :-)) ah, da, ca uitam: cine va plati pentru amenzile contraventionale rezultate?! zic si io, sa nu tac....
Postat 23 Martie 2013, 19:17 de Alin
0
0
Raporteaza
a
da pt ce dracu le trebuie 6 masini? niste loganuri second nu erau bune? vor duster....vai si amar ...bugetari nesimtiti
Postat 23 Martie 2013, 19:05 de aa
0
0
Raporteaza
a
da pt ce dracu le trebuie 6 masini?
Postat 23 Martie 2013, 19:04 de aa
0
0
Raporteaza