Societatea Termoficare Oradea a anunţat, joi dimineaţa, înreruperea furnizării apei calde în centrul municipiului Oradea, până vineri seara, din cauza lucrărilor de reabilitare a rețelei de termoficare ce traversează podul Sfântul Ladislau.
„În perioada 19 mai a.c. orele 09.00 - 20 mai a.c. orele 20.00 se întrerupe furnizarea apei calde de la PT 701 - 705, 720, 801 și 802 pentru executarea unor lucrări de reabilitare a rețelei de termoficare de pe podul dintre Piața Unirii și Piața Ferdinand”, arată comunicatul.
Sunt afectați consumatorii, inclusiv cei cu punct termic propriu, situați pe străzile T. Vladimirescu - parțial (capătul dinspre Piața Unirii), D. Zamfirescu, Primăriei – parțial (capătul dinspre Piața Unirii), Ep. Mihai Pavel - parțial (capătul dinspre Piața Unirii), I. Maniu - parțial (capătul dinspre Piața Unirii), Piața Unirii, T. Moșoiu - parțial (capătul dinspre Piața Unirii), V. Alecsandri - parțial, Independenței, Aleea E. Gojdu – parțial (zona pasarelei pietonale) și Parcul 1 Decembrie – parțial (latura spre Crișul Repede).
„Pentru informaţii suplimentare, clienţii noştrii pot suna la dispeceratul de urgență TelVerde 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toate rețelele fixe și mobile). Ne cerem scuze pentru disconfortul creat”, arată societatea Termoficare.