Gerard Butler a ajuns sâmbătă în România, aterizând în Bucureşti, pentru a participa la nunta fratelui Mădălinei Ghenea.

Cunoscutul actor scoţian a zburat cu un elicopter, împreună cu iubita lui, Mădălina Ghenea spre zona Transfăgărăşanului. Din Argeş, actorul va mai merge şi în alte zone de munte.

Butler şi Mădălina s-au cazat sâmbătă la hotelul Valea cu Peşti, de pe malul lacului Vidraru. Duminică, pentru a scăpa de atenţia curioşilor, cei doi au păcălit presa cu o maşină falsă.

În timp ce jurnaliştii erau atenţi la automobilul ce trăsese în faţa hotelului, actorul a ieşit pe uşa din spate, însoţit de Mădălina şi de patronul hotelului şi au plecat cu un alt vehicul spre Transfăgărăşan.