Gimnasta Sandra Izbaşa, legitimată la Clubul Sportiv al Armatei "Steaua" Bucureşti, a fost înaintată la gradul de locotenent, prin ordin al ministrului Apărării, Mircea Duşa.
Informaţia în acest sens a fost postată pe pagina de Facebook a MApN, mesajul intitulându-se: "Sandra Izbaşa - cel mai tânăr ofiţer al Armatei României".
"Prin ordinul ministrului Apărării naţionale, Mircea Duşă, multipla campioană olimpică, mondială şi europeană Sandra Izbaşa, legitimată la Clubul Sportiv al Armatei «Steaua» Bucureşti, a fost înaintată la gradul de locotenent, într-o festivitate la care au participat antrenori, sportivi, tehnicieni şi conducerea clubului militar", menţionează sursa citată.
Textului îi este ataşată şi o fotografie a Sandrei Izbaşa, în uniformă militară, pe fundal fiind emblema Clubului "Steaua".