Săptămâna trecută, Administraţia Domeniului Public anunţa, subit, că din 1 august accesul la toaletele publice din toate pieţele orădene va fi gratuit. Motivele schimbării n-au fost precizate de şefii pieţelor în informarea oficială, însă Bihorel a aflat că este vorba despre o încercare de a-i civiliza pe o parte dintre pieţarii şi vânzătorii ambulanţi.

Află de ce pe www.bihorel.ro!