De mai bine de un an, Primăria Oradea vrea să introducă taxarea pe volum a deşeurilor produse de cetăţeni, pe criteriul "plăteşti cât arunci", o modalitate mult mai corectă decât taxarea pe numărul de persoane din gospodărie.

Numai că oficialii de la Bucureşti nici nu vor să audă de o asemenea inovaţie.

Citeşte ce poziţie a adoptat ANRSC faţă de această solicitare a Primăriei, pe www.bihorel.ro!