Handbaliștii de la CSM Oradea s-au impus clar în jocul din etapa intermediară a acestei săptămâni din Divizia A, Seria B. Deși au evoluat în deplasare, la Sighișoara, pe terenul echipei locale, HCM, elevii antrenorului Sebastian Tudor s-au impus lejer, la o diferență de 11 goluri, cu scorul de 41-30.

Încă din prima repriză, orădenii s-au desprins și au reușit să mențină jocul sub control, conducând la pauză deja cu 25-12.

În mitanul secund, CSM n-a mai forțat, astfel că diferenţa înregistrată la final a scăzut la 11 goluri, scor 41-30.

În urma acestui succes, handbaliştii orădeni au urcat pe locul II, având 15 puncte din 6 partide.

În următorul joc, CSM Oradea evoluează vineri, de la ora 16, la Arena "Antonio Alexe", în compania celor de la Unit Alba Iulia.

Partida va conta pentru cea de-a VII-a etapă a campionatului Diviziei A, Seria B. Meciul se anunță la discreția gazdelor, echipa din Alba Iulia necâștigând vreun joc în primele 6 etape, astfel se clasează pe penultimul loc. Astfel, se anunță din nou un antrenament oficial pentru elevii antrenorului Sebastian Tudor, care până în prezent au cedat un singur joc și sunt deja în coasta liderului, HC Adrian Petrea Reşiţa.

Intrarea la jocul CSM Oradea - Unit Alba Iulia este liberă pentru spectatori.