După ce dubla cu echipa maghiară Nyireghaza a fost anulată, la cererea echipei din ţara vecină, echipa orădeană de handbal masculin CSM şi-a continuat miercuri, la Arena "Antonio Alexe", seria jocurilor amicale, cu o partidă susţinută în compania celor de la CSM Satu Mare.

Aşa cum era de aşteptat, elevii antrenorului Sebastian Tudor s-au impus, destul de clar în faţa colegei de serie, cu scorul de 37-28, după şi la pauză conduceau cu 18-15.

Handbaliştii orădeni au fost la timona meciului, obţinând o victorie confortabilă, după ce au condus mai tot timpul, cu toate că tehnicianul Tudor a rulat în repriza a doua întreg lotul de jucători.

Până la începerea campionatului, la sfârşitul săptămânii viitoare, handbaliştii de la CSM Oradea vor mai disputa un amical, vineri, în deplasare, dar tot în compania celor de la CSM Satu Mare, cărora le vor întoarce, astfel, vizita.