Horia Brenciu concertează, pe 16 aprilie, la Oradea. Show-ul se va desfăşura la Casa de Cultură a Sindicatelor, începând cu ora 20, în cadrul unui turneu naţional în care Brenciu porneşte împreună cu orchestra sa (HB Orchestra) pentru a-şi promova noul album "40", alături de îndrăgita Julie Mayaya, câştigătoarea concursului "Vocea României".
Demarat la începutul lunii martie, turneul se desfăşoară în total în 15 oraşe, din care 14 în ţară şi unul la Chişinău. "Fiecare oraş va avea parte de un spectacol inedit, potrivit fiecărui public, dar toate vor avea, printre multe alte surprize, un numitor comun: lansarea noului album "40"", arată un comunicat transmis de organizatori.
Întrebat dacă va fi acelaşi spectacol ca în turneul de anul trecut, Horia Brenciu a răspuns pe pagina lui de Facebook că doar titlul spectacolului, "Fac ce-mi spune inima", se păstrează, în rest, invitaţii, vestimentaţia, efectele, dar în special piesele din cadrul fiecărui show, se schimbă în proporţie de 95%. "Turneu am vrut, turneu mi-am căpătat! Ce-ar fi spectacolul fără puţină emoţie, nu-i aşa? Sincer, abia aştept să vă văd! Voi, cum vă simţiţi, v-aţi pregătit vocile?", le-a adresat, Brenciu, fanilor pe Facebook.
Evenimentul de la Oradea este organizat de AS Events, ASUO şi StudCard, iar preţul biletelor costă, în funcţie de loc, 75 de lei, 100 de lei sau 125 de lei.
Doritorii pot găsi biletele la casieria sălii de spectacol, la librăria Diverta din Complexul Comercial Lotus, sediul ASUO (Asociatia Studentilor din Universitatea Oradea) si pe www.myticket.ro.
Mihai Mateaş