Nu demult s-a ţinut la Băile 1 Mai festivalul bikerilor, unde au participat bărboşi şi pletoşi din toată Europa, să mai facă schimb de impresii şi să-şi laude motoarele. În jurul lor au început, cum era de aşteptat, să mişune şi o grămadă de puradei din zonă.

Făcându-li-se milă de starea lor jalnică, nişte nemţi le-au cumpărat de la un ABC fructe cam de un milion de lei vechi.

Citeşte cum i-au "răsplătit" puradeii pe www.bihorel.ro!