Meciul dintre Bega Danzio Timişoara şi CSM U Oradea a fost dominat de gazde doar în primul sfert, pe care bănăţencele l-au încheiat cu un avantaj limită: 21-20. Din debutul sfertului secund, orădencele au pus stăpânire pe joc, au trecut la timonă atât pe teren cât şi pe tabelă.

Exceptând prima pauză, timişorenecele n-au mai reuşit să se conducă pe tabela de marcaj. Dacă până acum Tiffany Brown era numărul 1 în echipa orădeană, de data aceasta pe primul loc a fost echipa. Dacă Brown a excelat la recuperări Gavra, Barkley şi Ardelean au marcat pentru un succes mai clar decât o arată scorul final: 51-60. Orădencele au obţinut al şaptelea succes în actuala stagiune şi au ajuns la cota 20 în clasament.

Bega Danzio Timişoara - CSM U Oradea 51-60

Scorul pe sferturi: 21-20, 6-15, 10-14, 14-11

Bega Danzio Timişoara: Irina Filip 5, Bianca Blănaru 3, Miruna Crasnici 2, Silvia Ondreikovics 18, Adina Stoiedin 13, Silvia Grădinaru 10,

CSM U Oradea: Ioana Gavra 15, Dana Tămăşdan 4, Loredana Ulica, Aysha Barkley 16, Oana Sărăcuţ, Edith Sabău 2, Mihaela Adi 5, Anda Muscă 2, Moni Ardelean 11, Tiffany Brown 5.