Două filmuleţe postate acum câteva zile pe portalul YouTube arată teribilismul unui motociclist care parcurge distanţa Calea Aradului - Sânmartin şi Sânmartin - Centrul Civic în total în numai 11 minute.
Întâmplarea a fost sesizată BIHOREANULUI de un cititor, care susţine că tânărul care s-a filmat în timp ce gonea prin oraş avea doar 16 ani.
În primul video, motociclistul porneşte din Calea Aradului, o ia pe centură şi ajunge până în Sânmartin în doar 6 minute, iar al doilea filmuleţ îl prezintă la întoarcere, când în numai 5 minute şi 28 de secunde ajunge în centrul Civic, în zona Catedralei.
Pe tot parcursul traseului, acesta face slalom printre TIR-uri, se strecoară printre coloane de maşini, circulă pe contrasens şi face depăşiri pe linie continuă sau pe linie dublă continuă. Unele secvenţe îl arată rulând cu o viteză atât de mare încât, în comparaţie, celelalte maşini parcă stau.
Scenele par filmate în urmă cu câteva luni, ziua în amiaza mare şi în condiţii de trafic intens.