Isprava unui ofiţer de la Poliţia Transporturi Bihor, care a dat pe mâna procurorilor un taximetrist "pirat" pentru că a vrut să-l şpăguiască cu 100 de euro ca să scape de amendă, a fost una din cele mai urmărite ştiri ale săptămânii trecute.
Ei bine, Bihorel a aflat că poliţistul respectiv este un adevărat unicat printre cei peste 1.000 de colegi în uniformă, plus alte câteva sute de funcţionari de la instituţiile publice din judeţ.