Poloiştii orădeni ai echipei CSM Digi au fost depăşiţi clar de formaţia AN Brescia, miercuri seară, în cadrul etapei a IX-a a grupei B din Liga Campionilor Europeni.

Italienii s-au impus pe acasă cu scorul de 18-7, după ce au avut un start foarte bun de meci.

Astfel, după primele opt minute de joc, gazdele conduceau deja cu 6-1, iar la jumătatea confruntării aveau un avantaj de 9 goluri, scor 12-3.

Deşi după pauza mare orădenii şi-au mai revenit, nu au reuşit să reducă din handicap, ba mai mult, cu opt minute înainte de final, gazdele aveau 11 goluri avans, conducând cu scorul de 15-4.

În fine, ultimul sfert a fost cel mai echilibrat, ambele combatante trecându-şi în cont câte trei goluri, scor 3-3, ceea ce a făcut ca rezultatul final al întâlnirii să fie 18-7 pentru AN Brescia.

În celelalte partide ale etapei a IX-a, Radnicki Kon Tiki Kragujevac (Serbia) a învins cu 9-8 pe Partizan, la Belgrad, iar Spandau Berlin a întrecut pe Galatasaray Istanbul cu 10-6.

În clasament, pe primul loc se află Radnicki Kragujevac, cu 27 puncte, iar pe ultimul e CSM Digi, cu un singur punct.

Campioana României va juca ultimul său meci pe 3 mai, la Oradea, cu Wasserfreunde Spandau 04 Berlin.