Orice şut în fund e un pas înainte. Dacian Palladi, viceprimarul care şi-a dat demisia după doar o săptămână şi jumătate de mandat, înainte chiar să-şi preia atribuţiunile, este aşteptat să revină în Primărie, dar pe altă funcţie de conducere. Angajaţii municipalităţii au pregătit deja biroul pentru noul city manager al oraşului, situat vizavi de cel al viceprimarului Florin Birta.
Sătul de întâlniri de curtoazie cu potenţiali investitori, actualul administrator public, Eduard Florea, îşi doreşte revenirea pe funcţia anterioară, de director economic, aşa că va lăsa succesorului inaugurarea noului birou.