Mineriada de la Băiţa a luat sfârşit săptămâna trecută şi, imediat după aceea, minerul şef de la  firma de stat Băiţa SA, Ovidiu Dăescu, a anunţat că şi-a dat demisia. Motivul? Public, omul s-a fălit că totul a fost simplu şi le-a dat şefilor săi papucii pe motiv că nu vrea să facă parte din jocuri murdare. 

În realitate, însă, Bihorel a aflat că despărţirea a fost de-a dreptul dureroasă.

Citeşte de ce, pe www.bihorel.ro!