Mineriada de la Băiţa a luat sfârşit săptămâna trecută şi, imediat după aceea, minerul şef de la firma de stat Băiţa SA, Ovidiu Dăescu, a anunţat că şi-a dat demisia. Motivul? Public, omul s-a fălit că totul a fost simplu şi le-a dat şefilor săi papucii pe motiv că nu vrea să facă parte din jocuri murdare.
În realitate, însă, Bihorel a aflat că despărţirea a fost de-a dreptul dureroasă.