Vă amintiţi cum, în urmă cu două veri, o ditamai comisie formată la comanda prefectului Claudiu Pop lua la pas pensiunile din Băile Felix şi 1 Mai, pentru a depista forajele ilegale de apă geotermală? La acea vreme inspectorii au depistat doar şase puţuri fără autorizaţie prin care se fura apă termală, dar nici până acum n-au reuşit să le închidă pe toate!

Citeşte cum e posibil ca soţul unei judecătoare să folosească un foraj neautorizat pentru propria-i pensiune în Băile Felix, pe www.bihorel.ro!