Fotbaliştii echipei de juniori A de la Clubul Sportiv Şcolar LPS Bihorul s-au impus sâmbătă, pe teren propriu, în faţa formaţiei Unirea Alba Iulia, într-un meci important din cadrul fazei semifinale a Campionatului Naţional.

Elevii antrenorului Lucian Stance au câştigat, la limită, cu scorul de 2-1, meciul desfăşurat la Stadionul Tineretului, după ce la pauză oaspeţii conduceau cu 1-0.

Repriza secundă a disputei a fost cea în care orădenii au fost stăpâni pe joc, chiar în debutul reprizei reuşind să marcheze şi să restabilească egalitatea, pentru ca nu peste mult timp, în minutul 65 să înscrie pentru 2-1.

Cu această victorie la activ, tinerii fotbalişti de la LPS CSS Bihorul au făcut un pas important pentru asigurarea obiectivului, calificarea pentru faza a doua semifinală a competiţiei.

În etapa următoare, duminică, 27 aprilie, CSS LPS Bihorul va juca în deplasare la Cluj, pe terenul formaţiei Universitatea.