Săptămâna trecută, elevii au făcut un altfel de şcoală. Adică, în loc să piardă vremea la clasă, au preferat să piardă timpul prin urbe. Cei din Tărcaia au fost mai radicali. Au decis desfiinţarea şcolilor din comună. Un consilier a explicat: "La ce le trăbă şcoală, că tăt proşti rămân!? Ie coată la mine, n-am şcoală şi tăt am ajuns consilier local". 

Vezi cum a trăit Bihorel evenimentele săptămânii trecute, pe www.bihorel.ro