Drumul Oradea-Beiuş a primit o denumire italienească: Autostrada del Fiori. Juji, care e botă la limbi latine, a tradus: "Asta înseamnă o autostradă de te trec fiorii?" "Nici vorbă, este autostrada florilor, pentru că şoferii nervoşi au plantat panseluţe în asfalt". Juji, din ce în ce mai nedumerită: "Da' unde ai văzut tu asfalt?"...
Vezi cum a trăit Bihorel evenimentele săptămânii trecute pe www.bihorel.ro!