De Ziua Internaţională a Mediului, cei 50 de ecologişti notorii au ieşit la proteste. "Parcă eraţi mai mulţi anul trecut", am observat. "La ce poluare e în ţara asta, te miri că mai dispar dintre noi?". "Şi de ce protestaţi?". "Nu vrem gaze de şist, cianuri şi defrişări". "Păi cu defrişările nu mai aveţi probleme, că dispar toate pădurile în doi-trei ani".

Citeşte cum a văzut Bihorel şi celelalte evenimente ale săptămânii trecute, pe www.bihorel.ro!