Fostul prefect, supărat: "Am cerut interzicerea gazelor de şist în staţiuni, dar senatorii au respins amendamentul". "Există vreo explicaţie?". "Probabil că toţi merg în vacanţă în străinătate, nu le pasă de Felix sau de Călimăneşti". "Au şi motivat decizia de respingere?". "Au zis că ei sunt bolnavi: au hemoroizi şi-i doare-n dos de popor".

Citeşte mai mult, pe www.bihorel.ro