Beni Hill asfaltatorul: "Nu mai pot eu produce bani cum mă pot fura subalternii. Aşa că le-am băgat nişte clauze la contract, să pot recupera pagubele". "Cine fură cel mai mult?". "Şoferii. Ăştia-s în stare să-şi pună motorină şi sub pleoape, aşa-s de flămânzi". "Da' au şanse să te tune?". "Niciuna! Ca fost şofer le ştiu toate tertipurile!".

Vezi toată retrospectiva săptămânii pe blogul lui Bihorel, www.bihorel.ro!