Sportivele orădene Larisa Florian şi Lorena Podelenczki, componente ale secţiei de judo de la CSS LPS Bihorul s-au situat pe podiumul de premiere al Cupei Europene de judo juniori U20, desfăşurată în perioada 19-21 mai la Kiev, în Ucraina.

Larisa Alexandra Florian s-a dovedit a fi din nou cea mai bună la categoria 52 de kg şi, după ce şi-a învins toate adversarele ivite în cale prin ippon, a încheiat pe primul loc, intrând în posesia medaliei de aur.

La rândul ei, Lorena Podelenczki s-a descurcat destul de bine, numai că a încheiat a III-a, la 70 kg.

Tot la 70 kg, o altă sportivă pregătită de Aurelian Fleisz şi Alexandru Goncearenco, Mădălina Pantea, s-a situat a V-a. La 57 de kg, Andreea Florian a ocupat locul IX.

În aceeaşi perioadă, în Polonia, la Biesko Biela, au avut loc şi întrecerile Cupei Europene de judo juniori U17. Ţi aici LPS Bihorul a avut o reprezentantă, pe Patricia Petraş, clasată a VII-a, în cadrul categoriei 52 kg.