Hotărât lucru, şeful Direcţiei Generale pentru Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Bihor, Călin Puia, pus în funcţie încă de pe vremea când preşedinte al Consiliului Judeţean era Radu Ţîrle, are noroc cu carul. Spre deosebire de alţi directori numiţi de Ţîrle, Puia nu doar că a fost păstrat în funcţie, dar asta se întâmplă chiar în ciuda incompatibilităţii în care se află.

Citeşte de ce pe www.bihorel.ro!