După ce preşedintele PSD Ioan Mang a anunţat luni că ministrul delegat pentru Probleme de infrastructură de interes naţional şi investiţii străine Dan Şova (PSD) i-a promis reluarea lucrărilor la DN 76 Oradea-Deva, iar prefectul Claudiu Pop a afirmat că a obţinut promisiuni de la Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) pentru reparaţii, senatorul liberal Cristian Bodea a ironizat gesturile de "imagine" ale celor doi şi a cerut miniştrilor Finanţelor şi de Infrastructură să răspundă, în scris, ce soluţii au pentru deblocarea situaţiei.

Drum? Poate la vară...

"Am tot tăcut până acum, în privinţa situaţiei în care se află DN 76, dar, în faţa ofensivei "salvatoare" a PSD Bihor, a venit vremea să mă pronunţ şi eu. Şi să mut... Aşa că le-am adresat, ieri (2 aprilie), miniştrilor Chiţoiu şi Şova câte o întrebare, cerându-le să îmi spună ce soluţii au pentru finanţarea şi reluarea lucrărilor de reabilitare a acestui drum naţional", a anunţat Bodea, joi, pe blogul său.

Postarea e picurată cu ironii, mai ales la adresa lui Mang şi Pop, despre care liberalul spune că au "mirosit subiectul de prin ziare şi şi-au amintit măcar acum că şi ei sunt la guvernare". Bodea a subliniat că promisiuni "verbale" au obţinut toţi politicienii, inclusiv colegii săi liberali (deputatul Gheorghe Costin sau preşedintele Consiliului Judeţean Cornel Popa), dar situaţia a rămas şi va rămâne - cel puţin o vreme - aceeaşi.

"Guvernul Ponta II a trebuit să oprească finanţarea lucrărilor, deşi au o linie de credit de la BEI (Banca Europeană de Investiţii - n.r), din cauza restricţiilor de deficit bugetar cerute de FMI. În iunie, delegaţia FMI se va întoarce şi va decide dacă vor mai semna un acord cu noi, în funcţie de menţinerea limitei de deficit bugetar cerute. Şi din câte am înţeles, sunt foarte supăraţi pentru că Guvernul Ponta I a rămas corigent la asta şi în ianuarie au fost lansate nişte ultimatumuri. De aceea s-a şi impus reducerea arieratelor cu 85%, precum şi alte măsuri de reducere a cheltuielilor de acest gen. Printre care şi oprirea finanţării lucrărilor de reabilităre a DN 76", a explicat Bodea. "Cam asta le spun miniştrii celor care îi întreabă... verbal", a arătat senatorul. "Din gură poate da oricine, dar angajamentele scrise au o altă greutate şi seriozitate".

Unde-s banii?

În textele adresate ministrului liberal al Finanţelor, Daniel Chiţoiu, şi respectiv PSD-istului Dan Şova, ministrul delegat pentru Proiecte de Infrastructură de interes naţional şi investiţii străine, Bodea a amintit că, anul trecut, contractul de reabilitare a DN76 Oradea-Deva a fost atribuit unui consorţiu condus de CCCF Drumuri şi Poduri Timişoara pentru pentru 161 milioane de lei (36,6 milioane de euro), cu finanţare de la Guvern şi Banca Europeană de Investiţii (BEI).

Cu toate că proiectul a primit un termen de finalizare de 24 de luni, lucrările au fost oprite, iar tronsonul este plin de "adevărate cratere", care pun în pericol siguranţa participanţilor la trafic "şi lasă impresia că guvernanţilor nu le pasă de astfel de probleme".

"Având în vedere destinaţia precisă a banilor veniţi de la BEI şi disponibilitatea lor, nu înţeleg de ce a fost luată decizia de a opri finanţarea acestui drum, aşa cum nu înţeleg nici faptul că proiectul, aflat deja în mare întârziere, nu se regăseşte nici în proiecţia bugetară pe următorii 4 ani", a întrebt Bodea, cerându-le totodată celor doi miniştri să îi comunice, în scris, ce soluţii au în vedere pentru a asigura fondurile necesare pentru reluarea lucrărilor de reabilitare a DN 76 Oradea - Deva.

Drum de groază

Subiectul DN76 a stârnit reacţia subită a politicienilor după ce BIHOREANUL a prezentat, în urmă cu trei săptămâni, cum tronsonul Oradea-Beiuş a devenit o adevărată capcană pentru şoferi din cauza gropilor.

Într-una din zile, în doar câteva minute, cinci maşini au făcut pană una după alta, iar două dintre ele au trebuit chiar transportate pe platformă, în timp ce autorităţile se spală pe mâini, spunând că şoseaua a fost dată în administrarea unei firme private.

Detalii, în articolul: Ce nu văd autorităţile: "groapa neagră" care rupe în serie maşinile (FOTO)