Într-o partidă amicală, desfăşurată miercuri pe terenul din Sântion, Luceafărul Oradea a dispus cu scorul de 1-0 de echipa de Ligă a III, CS Oşorhei. Unicul gol al disputei a fost reuşit de Floruţ, în minutul 32, cu un şut de la 25 de metri, aproape de vinclul din dreapta lui Hava. Meciul s-a disputat pe un teren foarte greu, solicitant din punct de vedere fizic.

Pentru echipa Luceafărul Oradea, liderul clasamentului Ligii a IV-a Bihor au evoluat de la început: Goia - Tătar, Mădălin Popa, Paşca, Jude - Balea, Balla, Sfârlea, Floruţ - Agiurgioaiei, Modan. Au mai intrat pe parcurs însă: Mihele, Tătăran - Ghilea, Cornea, Nichita, Teşedan. Uşor accidentat, Răzvan Ardelean a fost menajat.

De partea cealaltă, la CS Oşorhei, formație pregătită de antrenorul Rudy Kovacs au jucat din primul minut: Hava - Turcan, Pintea, Lavrincsik, Hering - Costea, Magda, Lascu, Hosu - Trip, Ov. Popa. Au mai evoluat însă și: Deac - Sorin Ban, Sergiu Ban, Moise, Petricău, Mălaiu, Marian Pop și Selejean.

Meciul a fost arbitrat de: Călin Ilea, la centru, Marc Bulzan și Marius Andor, la cele două tușe.