Desfășurată în weekend, etapa a II-a a campionatului Ligii a IV-a la fotbal a consemnat trei victorii clare a gazdelor, un succes în deplasare, trei rezultate de egalitate, dintre care două au fost cu scor alb, 0-0.

Cea mai concludentă victorie a obținut-o CSU Partium Oradea, care a surclasat-o pe Crișul Aleșd, cu scorul de 7-0. Nici Bihorul Beiuș și nici Olimpia Salonta nu au avut probleme în a se impune în disputele cu Viitorul Borș, respectiv cu Unirea Valea lui Mihai, pe care le-au învins cu scorul de 4-1.

Derby-ul rundei, FC Hidișel - Luceafărul Oradea s-a încheiat fără gol, 0-0, iar cel mai spectaculos meci, prin prisma desfășurării scorului, s-a petrecut la Sântandrei, unde echipa locală Crișul a dispus l-a limită de FC Bihor II, cu 3-2. A fost o victorie obținută in-extremis însă, pentru că în minutul 90 FC Bihor II conducea cu scorul de 2-1. În prelungiri echipa antrenată de Ciprian Dianu s-a impus după ce a înscris în minutele 90+3 și 90+4, prin Bițiș și Filimon.

În fine, la Ştei, în ziua în care comunitatea locală a sărbătorit ziua orașului, formația CSO  a remizat cu scorul de 2-2, în disputa cu  Viitorul Marghita.

CSU Partium Oradea - Crişul Aleşd    7-0

Marcatori: Borzescu 13, Cucuș 45 (autogol), Tokes M. 57, 69, 73, Gozman 66, Papp 84

FC Hidişelu de Sus - Luceafărul Oradea    0-0

CSO Ştei - Viitorul Marghita    2-2

Marcatori: Cr. Pele 25 (11 m), Mihuța 82 / Cadar 17, Miclean 38

Poiana Budureasa-Victoria Avram Iancu    0-0

CSM Olimpia Salonta-Unirea Valea lui Mihai   4-1

Marcatori: Ţârlea 1, 31, 55, Neagrău 42 / Crişan 10

1. Olimpia Salonta  2      2      0      0      7-1   6

2. Bihorul Beiuş 2      2      0      0      7-2   6