Primarul Beiuşului, Adrian Domocoş, şi-a tras cadou de Paşti o frumoasă limuzină Audi A6.

Adus luna trecută din Germania de către un samsar, la comanda primarului, bolidul a costat 16.000 de euroi, plătiţi însă nu din banii edilului, ci din contul Regiei Autonome Ocolul Silvic Codrii Beiuşului, înfiinţată de Consiliul Local Beiuş. Achiziţia limuzinei a avut loc, fireşte, după bunul obicei domocoşian, adică fără vreo licitaţie ori selecţie de oferte.

Citeşte pe unde umblă primarul cu bolidul pe www.bihorel.ro!

Citiţi şi "Şpăgi în serie: Primarul Beiuşului, Adrian Domocoş, trimis în judecată şi în "dosarul Unicarm""