Traficul rutier a ajuns în Oradea atât de aglomerat încât unii își pierd orice răbdare până să ajungă acasă.

S-a întâmplat săptămâna trecută într-un autobuz de pe linia T8, care, pe durata construirii pasajelor subterane din dreptul magazinului Crișul și al Gării, înlocuiește tramvaiele.

Doi tineri, așezați pe ultimul rând de scaune din vehicul, s-au încins peste limita admisă de lege: în plină zi, la ora 13.30, domnișoara și-a lăsat mâna să circule pe o rută neomologată, prin pantalonii partenerului, unde a făcut mai multe curse du-te - vino.

Chiar dacă în spatele autobuzului nu mai erau și alți călători, cei doi amorezi au fost surprinși de camera de supraveghere din vehicul, și așa i-a văzut și șoferul, care s-a dus spre ei ca să-i atenționeze să se oprească, fără a-i reclama totuși la Poliție, cum ar fi putut, pentru ultraj contra bunelor moravuri.

Morala? OTL ar putea să reducă la minimum temperatura din autobuze și tramvaie, ca să-i răcorească pe pasagerii mult prea înfierbântați...

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!