Echipa bihoreană de fotbal Luceafărul Felix a suferit sâmbătă prima înfrângere din meciurile amicale din această iarnă.

Evoluând la Timişoara, fotbaliştii bihoreni au cedat cu scorul 1-3 în faţa formaţiei locale ACS Poli Timişoara. La pauză scorul era favorabil elevilor antrenorului Florin Fărcaş, cu 1-0, printr-un gol marcat în minutul 24, când Ianc a executat o lovitură de la colţ, iar Ovidiu Ghilea a reluat cu capul şi din Trandu mingea a intrat în poartă. În minutul 10, Ovidiu Ghilea mai marcase o dată cu capul, dar reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

În repriza a doua gazdele au reuşit să revină şi în numai 12 minute au întors rezultatul prin golurile marcate de Trandu, în minutul 47, Szekely, în minutul 55, şi Bocşan, în minutul 59.

Pentru echipa Luceafărul Felix au evoluat în acest meci Sălăjan (60 D. Paul) - D. Muntean, Mintaş (75 Cornea), Letan, A. Achim - Ov. Ghilea (62 Cura) - Ianc (75 Pantea), Svarczkopf, Haş (76 Sg. Pop), Neaga (75 Gh. Bogdan) - Gh. Popescu. Antrenor: Florin Farcaş.

La ACS Poli, antrenorul Valentin Velcea a folosit formula Coca - Redjepi, Miculescu, Bocşan, Todorov - Dobriceanu, Trandu, Artean, Nanu - Szekely, Enciu. Au mai intrat însă şi: Kirev - Boştină, Pleşcan, Balaure, Bărbuţ.

În următoarea confruntare amicală din această iarnă, miercuri, Luceafărul Felix va juca împotriva echipei CS Oşorhei.