Şi cea de-a doua formaţie bihoreană de fotbal componentă a ligii secunde, Luceafărul Felix, şi-a continuat în acest weekend seria jocurilor de pregătire. Precum FC Bihor, şi jucătorii de la Luceafărul au evoluat, duminică, pe terenul sintetic de la Salonta, însă în compania liderului Seriei a V-a din Liga a III-a, ACS Recaş.

Disputată pe durata a trei reprize de câte 40 de minute, partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după ce ACS Recaş a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Fl. Nanu ('43) şi Moroşanu ('60). Bihorenii au reuşit să revină totuşi şi să egaleze prin dubla nigerianului Konyeha ('100 şi 115).

Tehnicianul Leo Grozavu a folosit trei echipe în această confruntare, după cum urmează:

În prima repriză: Miron - Mihuţ, Letan, Miculescu, Molnar L., Ianc, Ov. Ghilea, Codoban, A. Achim, D. Muntean, Fl. Neaga

În repriza a II-a: Sălăjan - G. Bogdan, Pocian, Cura, Tegzeş, Svarczkopf, Ianc, Bundea, C. Roşu, Gh. Popescu, Floruţ

În repriza a III-a: Sg. Ghilea - G. Bogdan, D. Mureşan, Lupuţ, Tegzeş, Cr. Andor. Bundea, Grozoni, Konyeha, T. Moldovan, Blănaru.

Următorul joc al echipei Luceafărul va avea loc miercuri, în compania celor de la Unirea Valea lui Mihai, tot din Liga a III-a.