Federaţia Română de Fotbal a stabilit programul jocurilor din faza a II-a a Cupei României Timişoreana. Astfel, singura echipă bihoreană din această fază, gruparea Luceafărul II Oradea, şi-a aflat adversarul. Este vorba de ACU Arad, formaţie retrogradată în această vară din eşalonul secund.

Meciul dintre cele două combatante este programat pentru marţi, 9 august, cu începere de la ora 17.30, la Borş. Partida se va desfăşura pe terenul echipei bihorene, aceasta fiind considerată mai slab cotată.

Se va juca într-o singură manşă, iar în caz de egalitate după 90 de minute de joc, vor avea loc două reprize a câte 15 minute de prelungiri, dacă şi atunci egalitatea va persista, departajarea va fi dată de loviturile de la 11 metri.

După cum se ştie, Luceafărul II Oradea este câştigătoarea fazei judeţului Bihor a Cupei României, iar în prima fază naţională a trecut de o altă echipă din Arad, Gloria CTP, pe care a învins-o cu scorul de 2-0.