Final de tur de campionat şi în liga a III-a, seria a V-a, acolo unde activează şi cele două reprezentante ale judeţului Bihor, Luceafărul Oradea şi CF Bihorul Beiuş. Dacă orădenii sunt surpriza turului de campionat, CF Bihorul Beiuş pote fi considerată deziluzia acestei prime părţi, cu doar două victorii şi e rezultate de egalitate la activ, fiind ameninţată cu retrogradarea.

Nici în etapa disputată vineri beiuşenii nu au reuşit mare lucru, scorul de 1-1 înregistrat pe teren în confruntarea cu CS Termo Drobeta Turnu Severin fiind departe de a-i mulţumi pe fanii acestei echipe.

Deşi a dominat în cea mai mare parte a timpului de joc şi a deschis scorul prin Trip (minutul 19), până la urmă CF Bihorul Beiuş a trebuit să se mulţumească doar cu un meci egal, oaspeţii reuşind să egaleze în minutul 81.

Mai mult, în minutele 83 şi 84, Odobasianu şi-a salvat echipa de la înfrângere, blocându-l pe Porcescu. Cu tot efortul depus în ultimele minute, soarta partidei nu a mai putut fi schimbată şi astfel CF Bihorul Beiuş a rămas pe poziţia a XIII-a în clasament, la doar două puncte de locul retrogradabil.

CF Bihorul Beiuş - Termo Turnu Severin 1-1 (1-0)

Marcatori: Trip 13 / Câmpeanu 81

CF Bihorul: Odobasianu - Silaghi (88 Toader), Ardelean, Mihoc, Borza - Fl. Popa, Morar (73 Agiurgioaie), Cobârzan, Drule (77 Şerb) - Trip, Higyed (72 D. Toma). Antrenori: Remus Ganea şi Adrian David.

Termo: Drăgan - Buşoi, Gădăreanu, Petrovici, Bălaşa (46 Ciobanu) - Albinaru (46 Dragomir), Schinteie, Câmpeanu, Lăţea - Porcescu (90+3 Făiniş), Seinu (73 Mătăsăreanu). Antrenor: Iulian Băbaş.

Cartonaşe galbene: Ardelean, Cobârzan, Borza, Silaghi, Morar, Trip, Higyed / Petrovici, Câmpeanu.

Arbitri: Adrian Şuta (Baia Mare) - centru, Radu Despa (Baia Mare) şi Sergiu Neichi (Satu Mare) - asistenţi. Observatori: Vasile Marc (Cluj-Napoca) şi Cristian Vasc (Baia Mare).