Luceafărul a a avut vineri o zi plină de satisfacţii. A obţinut o victorie categorică în confruntarea cu ultima clasată şi şi-a păstrat primul loc în clasament.

Gazdele au deschis scorul în minutul 7 prin Ov. Ghilea, care a marcat de la marginea careului de 6 metri (1-0). După numai trei minute, Ţârlea nu i-a lăsat nicio speranţă portarului Filip, cu un şut de la circa 16 metri (2-0), stabilind scorul primei reprize.

Paina şi-a înscris şi el numele pe tabela de marcaj la doar trei minute de la reluare, transformând un penalty (3-0). În minutul 55, Ov. Ghilea a reuşit "dubla", în urma unui corner (4-0).

Au urmat golurile marcate de G. Bogdan, Popescu, pentru ca Paina să stabilească scorul final, cu un şut la colţul lung (7-0).

Luceafărul Oradea - Nova Mama Mia Becicherecu Mic 7-0 (2-0)

Marcatori: Ov. Ghilea 7 şi 55, Ţârlea 10 şi 76, Paina 47 şi 70 - ambele din 11 m, Popescu 66

Luceafărul: Goia - Letan, Cura, Indrieş, Briciu - Buştea (58 G. Bogdan), Ov. Ghilea (65 Micaş), Magda, Ţârlea (78 Ember) - Paina (73 Codoban), Popescu. Antrenor: Dacian Nastai.

Nova Mama Mia: Filip - Hodiş (64 Nicolici), Zurbagiu, Luţă, Opriş (32 Panduru) - Radu, Gârz (46 Varga), Boldea, Bogdan - Piluţi, Jaravete (46 Burcea). Antrenor: Valeriu Florescu.

CF Bihorul Beiuş - Millenium Giarmata 1-2 (0-2)

Marcatori: Morar 66 / Leuca 17, Călin 23

CF Bihorul: Odobasianu - Silaghi (86 Alb), Şerb (46 Borza), Cobârzan, D. Toma (80 Borza) - Fl. Popa, Mihoc, Vanca, Trip - Higyed (46 Morar), Agiurgioaie (58 Toader). Antrenori: Adrian David şi Alin Popa.

Millenium: Nariţa - M. Toma, Francescu, Mihai, Marincu - Leuca, Mânecan, Codrea (60 Voicu), Călin - Blănaru (89 Roman), Miculescu. Antrenor: Călin Cojocaru.